Konference Stop and Stay tentokrát v Dolním Poohří

Konference Stop and Stay tentokrát v Dolním Poohří

Šestý ročník tradiční regionální konference cestovního ruchu Stop and Stay s podtitulem „Ohře nás spojuje“ skončil. Do Chrámu chmele a piva v Žatci na něj dorazilo zhruba sto účastníků. V rámci konference předala náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová ocenění Asociace hotelů a restaurací ČR.

Čtvrteční program společně zahájili starostka města Žatec Zdeňka Hamousová, zástupkyně CzechTourism Adéla Pilařová a zastupitel Ústeckého kraje Milan Pipal. Při samotném programu byly představeny  Centrem cestovního ruchu turistické zajímavosti jednotlivých měst a obcí Dolního Poohří. Svůj příspěvek o infocentru na flájské přehradě poté předneslo Povodí Ohře a inspirací byla prezentace společnosti Lipensko, jak by to jednou mohlo vypadat na Nechranické přehradě.

Dopolední program ukončil Březenský drak Severu, který přítomné pozval na své nedělní probouzení. Odpolední program vyplnil poznávací výlet do Vernerova mlýna v Brlohu na dieselový motor a na zámek Nový Hrad v Jimlíně, který spravuje Ústecký kraj. Večerní program zpestřil komorní koncert smyčcového kvarteta MIB a ochutnávka regionálního vína z vinařství Němeček v Březně u Chomutova.

Druhý den byl věnován odborným informacím, které se týkají zkvalitňování služeb pomocí projektu Ministerstva pro místní rozvoj s názvem Český systém kvality služeb. Hlavním hřebem dne bylo předávání cen ústecké krajské sekce Asociace hotelů a restauraci ČR, kde ocenění v kategorii hotel, restaurace a odborný učitel Ústeckého kraje předala Jana Vaňhová, náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje.

Ocenění získali: Hotel Lev v Lovosicích za rozvoj ubytovacích služeb v průmyslových oblastech kraje, kolektiv restaurace Cafe restaurant Beethoven, Lázně Teplice a.s. a Ing. Milan Bočkai ze Středního odborného učiliště a Střední odborné školy Svazu českomoravských spotřebních družstev, Žatec s.r.o.

V další části konference se mluvilo o spojení Ohře s Krušnohořím a Podkrušnohořím s připomenutím zajímavostí jako jsou Flájský plavební kanál, Stará solná stezka, Montanregion Krušnohoří/Erzgebirge a  areál lidových staveb Stará Ves v Podkrušnohorském zooparku v Chomutově.

„Rádi bychom poděkovali všem, kteří na konferenci prezentovali své příspěvky, účastníkům a organizátorům, kde mimo Destinační agentury Dolní Poohří a CCR Litoměřice to byli Chrám chmele a piva, SOU a SOŠ, SČMSD, Žatec, s. r. o. člen skupiny COOP a Fakulta ekonomická Západočeské univerzity v Plzni,“ řekla Libuše Novotná Pokorná, ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří.

Více informací na www.stopandstay.cz, kde najdete i pozvánku na 7. ročník konference Stop and Stay 2015 do Kadaně, který se uskuteční ve dnech 23. a 24. dubna.

--------------------------------------------

Zdroj: Libuše Novotná Pokorná, ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří

MENU

Přihláška na konferenci

Přihláška na nadcházející konferenci Stop and Stay bude uveřejněna včas před konáním konference.

Kontaktní informace

info@stopandstay.cz
www.stopandstay.cz
tel.: +420 840 654 654

Partneři akce

Logo

Navštivte také

ccr
hrad
© 2013-2018 Stop and Stay  |  Všechna práva vyhrazena
Webdesign skit.cz  |  Design od ingrove.com