Konference cestovního ruchu se letos zastaví v Lounech

Konference 'Stop and Stay', kterou pořádá Destinační agentura Dolní Poohří, se posouvá dále po toku řeky Ohře. Tentokrát se dvoudenní konference o regionálním cestovním ruchu zastaví v Lounech, a to 27. a 28. dubna 2016.

Osmý ročník konference nese podtitul „Ohře spojuje...“. Řeka zde bude pojítkem nejen mezi jednotlivými městy na Ohři a nejrůznějšími turistickými destinacemi, ale také mezi generacemi a mezi neziskovým sektorem a podnikateli. „Konference je zajímavá nejen pro organizace v cestovním ruchu jako jsou infocentra, ale také pro podnikatele, restauratéry, hoteliéry. Rádi bychom opět přizvali studenty středních škol, program bude tedy přizpůsoben i pro mladší generaci,“ vysvětluje ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná.

Příspěvky přednášejících představí nové trendy i možnosti financování v cestovním ruchu – odborné přednášky chystají zástupci Západočeské univerzity, CzechTourismu, Ministerstva pro místní rozvoj i Ústeckého kraje. Část příspěvků se bude věnovat také obnově historických památek, včetně prezentace Vernerova mlýna v Brlohu.  Účastníkům se představí partnerská města Dolního Poohří v Německu.  Ani letos nemůže chybět vtipná tečka na konec – tentokrát své aktivity představí sdružení Moře klidu, jež své landartové projekty na severu Čech halí do plánů na zatopení vytěžených hnědouhelných lomů mořskou vodou. Letos poprvé se budou na konferenci prezentovat také čerství držitelé certifikace „Poohří regionální produkt ®“.

Konference se bude konat v Kulturním domě Zastávka v Lounech. Opět bude pro účastníky připravena poznávací exkurze a doprovodný program. „Večerní program se ponese v duchu výročí narození císaře Karla IV., kterému jsou v Lounech věnovány celoroční oslavy. Téma exkurze s podtitulem Atraktivity naživo připravujeme,“ doplnila Libuše Novotná Pokorná.

Prvních pět let se konference Stop and Stay konala v Litoměřicích a před dvěma lety převzala její pořadatelství Destinační agentura Dolní Poohří. Konference se již zastavila v Žatci a Kadani. Letošní konference se uskuteční s podporou Fondu malých projektů Euroregionu Krušnohoří a jejími partneři jsou KC Zastávka, Západočeská univerzita v Plzni, CzechTourism, Hospodářská komora, Asociace regionálních značek, Centrum cestovního ruchu Litoměřice, OffroadSafari a sdružení Moře klidu. Mediálně akci podporují internetový magazín www.e-region.cz, časopis pro cestovní ruch Travel profi a časopisy Pohledy AMB a TIM.

Přihlášky je možné již nyní zasílat prostřednictvím internetových stránek www.stopandstay.cz. Na tomto webu je také možno listovat přednáškami z předchozích ročníků konference.

---------------------------------------------------------

Připravila:
Kateřina Táborská, PR Specialista, e-mail: katka@taborsky.cz

Kontakt pro média:
Libuše Novotná Pokorná, ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří
Mobil: +420 731 086 714, e-mail: info@dolnipoohri.eu

Tisková zpráva ze dne 11. 3. 2016

MENU

Přihláška na konferenci

Přihláška na nadcházející konferenci Stop and Stay bude uveřejněna včas před konáním konference.

Kontaktní informace

info@stopandstay.cz
www.stopandstay.cz
tel.: +420 840 654 654

Partneři akce

Logo

Navštivte také

ccr
hrad
© 2013-2018 Stop and Stay  |  Všechna práva vyhrazena
Webdesign skit.cz  |  Design od ingrove.com